2009 RESULTS

CASA State Championships:

Sub-Juniors

Team 1 - Championship - Overall 3rd
March - 2nd, Excercises - 3rd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Folk - HM

Team 2 - Championship - Overall 1st
March - 1st, Excercises - 2nd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Folk - 1st

Teams 3 & 4 - Championship - Overall 2nd
March - HM, Excercises - 1st (Team 3), Rods - 1st (Team 3), Clubs - 1st (Team 3)

Juniors

Team 1 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Cali Spec - 2nd

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - 1st, Excercises - 3rd, Rods - 2nd, Clubs - 3rd, Cali Spec - 1st

Team 3 - Championship
March - HC, Excercises - HM, Rods - HM

Intermediates

Team 1 - Championship - Overall 2nd
March - 3rd, Excercises - 2nd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Song and Dance - 3rd

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - 3rd, Excercises - 3rd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Song and Dance - 1st

Seniors

Teams 1 & 2 - Division 2 - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd (Team 1), Excercises - HM (Team 2), Rods - 1st (Team 1), Rods - HM (Team 2), Clubs - 3rd (Team 1), Clubs - HM (Team 2), Cali Spec - 2nd

CASA Solo/Duo State Championships:

Tinies Duo

Jade Dowley & Lily Dowley - Demonstration

Sub-Junior Solo

Marlee-Rose England - Championship - Finalist
Olivia Faulkner - Championship - Finalist
Hayley Worsman - Division 2 - 3rd
Megan Aitchison - Division 2 - HC
Hailey Colledge - Division 4 - HM
Courtney Ward - Division 4 - Finalist
Ellen Waydock - Division 4 - Finalist
Annalise Size - Division 5 - 2nd
Keely Benwell - Division 5 - HM

Sub-Junior Duo

Olivia Faulkner & Ruby Roberts - 9yrs - HC

Junior Solo

Kimberley Doyle - Championship - 1st
Hayley Thomas - Championship - 2nd
Bianca Eglinton - Division 1 - HC
Emily Gray - Division 1 - HM
Emily Rolls - Division 1 - Finalist
Emily Sutherland - Division 1 - Finalist
Sara Bartholomew - Division 1 - Finalist
Carley Hayes - Division 2 - Finalist
Naomi Boyle - Division 2 - Finalist
Kieanna Brummelhuis - Division 3 - 1st
Chloe Stark - Division 3 - Finalist
Jessilee Brummelhuis - Division 3 - Finalist
Courtney Size - Division 5 - 2nd

Junior Duo

Kieanna Brummelhuis (with Jessica Edwards) - 10yrs - 1st

Intermediate Solo

Ashleigh Sutherland - Division 1 - 3rd
Emily Raymond - Division 1 - HC
Elizabeth Dent - Division 2 - Finalist
Allysia Dent - Division 3 - Finalist
Jessica McKinlay - Division 3 - Finalist

Senior Solo

Krystal O'Nions - Championship - Finalist
Madeleine Wells - Championship - Finalist
Rebecca Evans - Championship - Finalist

Senior Duo

Rebecca Evans (with Taylor Evans) - 2nd
Krystal O'Nions (with Tessa Ann Hall) - 3rd

Masters Duo

Natalie Burgan & Rachel Burgan - 1st

CASA Graceful Girl State Championships:

Sub-Juniors

Marlee-Rose England - Championship - HC
Ellen Waydock - Division 5 - HM
Annalise Size - Division 6 - 3rd
Amber Holst - Division 7 - 2nd
Matilda Roberts - Division 7 - HC

Juniors

Bianca Eglinton - 11/12yrs Division 1 - 1st
Naomi Boyle - 11/12yrs Division 1 - 3rd
Chloe Stark - 11/12yrs Division 1 - HC
Emily Sutherland - 11/12yrs Division 2 - HM
Hayley Thomas - 10yrs Championship - 2nd
Emily Gray - 10yrs Championship - 3rd
Emily Rolls - 10yrs Championship - HC
Courtney Size - 10yrs Division 1 - 2nd
Erin Armstrong - 10yrs Division 1 - HC

Intermediates

Ashleigh Sutherland - 13/14yrs Championship - HM
Elizabeth Dent - 13/14yrs Division 2 - 2nd
Jessica McKinlay - 13/14yrs Division 2 - HC

Seniors

Laura Yarrow - Division 1 - HM
Talia Horton - Division 3 - HM

CASA May Competition:

Sub-Juniors

Team 1 - Championship
Excercises - 1st

Team 2 - Championship
Excercises - 1st, Clubs - 2nd, Folk - 1st

Team 3 - Championship
Excercises - 2nd, Clubs - 3rd

Team 4 - Championship
Excercises - HC

Juniors

Team 1 - Championship
March - 1st, Rods - 2nd, Cali Spec - 1st

Team 2 - Championship
March - HM

Intermediates

Team 1 - Championship
March - 2nd, Clubs - 3rd, Song and Dance - 2nd

Seniors

Team 1 - Division 1
Excercises - 3rd, Rods - 1st, Cali Spec - 2nd

Team 2 - Division 1
Excercises - 2nd, Rods - 3rd

New Member & General Enquiries

Kim Moffatt (Club Secretary) - kim.rbcommittee@gmail.com

General Enquiries & Club Matters

Holly Bradley (Club President) - 0405 191 530 enquiries@reynella-braeview.org.au

Child Safety Enquiries / Member Protection Officer

Kylie Cooley - cooley@iprimus.com.au

Website Enquiries

Kerrie Griffiths - enquiries@reynella-braeview.org.au

  • Facebook