2012 RESULTS

CASA State Championships:

Sub-Juniors

Team 1 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd

Team 2 - Championship - Overall 1st
March - 1st, Excercises - 1st, Rods - 1st, Clubs - 1st, Character Folk - 2nd

Team 3 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 1st, Rods - 1st, Clubs - 1st

Juniors

Team 1 - Championship - Overall 4th
March - 3rd, Excercises - 2nd, Clubs - HM

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - HM, Excercises - 3rd, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Calisthenic Revue - 1st

Team 3 - Championship
Rods - HM

Intermediates

Team 1 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd, Clubs - 1st, Aesthetic - HM, Rods/Dance - 3rd

Team 2 - Championship - Overall 1st
March - 1st, Excercises - 2nd, Clubs - 2nd, Aesthetic - 1st, Rods/Dance - 2nd

Seniors

Team 1 - Championship - Overall 5th
March - HM, Excercises - HM

CASA Solo/Duo State Championships:

Tinies Solo

Annalise Wilden
Emily Higgins
Georgia Barrett
Lucy Grosser

Sub-Junior Solo

Jade Dowley - Championship - 2nd
Bella Faulkner - Championship - HC
Karly Chibnall - Division 1 - Finalist
Tiana Swan - Division 2 - Finalist
Hailee Eglinton - Division 3 - Finalist

Sub-Junior Duo

Jade Dowley & Lily Dowley - 9yrs - Finalist
Karly Chibnall & Tiana Swan - 7/8yrs - 2nd

Junior Solo

Megan Aitchison - Division 2 - 2nd
Brooke Vayro - Division 2 - 3rd
Hailey Colledge - Division 2 - Finalist
Jacynta Alomes - Division 3 - 1st
Olivia Faulkner - Division 3 - Finalist
Victoria Hughes - Division 4 - HM

Junior Duo

Jacynta Alomes & Victoria Hughes - 10yrs - 1st

Intermediate Solo

Bianca Eglinton - Championship - HM
Jessica McKinlay - Division 4 - Finalist
Sarah Chadwick - Division 5 - Finalist

Intermediate Duo

Erin Armstrong & Bianca Eglinton - 13/14yrs - 1st

Senior Solo

Courtney Wickham - Championship - Finalist
Madeleine Wells - Division 1 - HC

CASA Graceful Girl State Championships:

Tinies

Emily Higgins
Jessie Benwell

Sub-Juniors

Jade Dowley - Championship - Finalist
Bella Faulkner - Division 1 - 1st
Tiahna Kingdon - Division 1 - Finalist
Hailee Eglinton - Division 2 - Finalist
Lily Dowley - Division 2 - Finalist
Chloe Kingdon - Division 3 - Finalist
Taleah Marschall-Wright - Division 3 - Finalist
Amy Vayro - Division 4 - Finalist

Juniors

Rebecca Jones - 11/12yrs Division 1 - HM
Hailey Colledge - 11/12yrs Division 1 - Finalist
Kallysta Hodge - 11/12yrs Division 2 - HM
Ruby Roberts - 11/12yrs Division 3 - 2nd
Olivia Faulkner - 11/12yrs Division 4 - 1st
Hayley Worsman - 10yrs Championship - 1st
Brooke Archbold - 10yrs Championship - HM
Brooke Vayro - 10yrs Championship - Finalist
Jacynta Alomes - 10yrs Championship - Finalist
Victoria Hughes - 10yrs Championship - Finalist
Brooklyn Banyer - 10yrs Division 1 - 2nd
Caitlin Armstrong - 10yrs Division 1 - 3rd

Intermediates

Ashleigh Sutherland - 15/16yrs Championship - HM
Sara Bartholomew - 15/16yrs Division 1 - 1st
Kimberley Doyle - 15/16yrs Division 1 - 3rd
Emily Raymond - 15/16yrs Division 1 - Finalist
Jessica McKinlay - 15/16yrs Division 2 - HM
Sarah Worsman - 13/14yrs Championship - 3rd
Addisyn - 13/14yrs Championship - HC
Alyssa Deavin - 13/14yrs Championship - Finalist
Emily D'Occhio - 13/14yrs Championship - Finalist
Erin Armstrong - 13/14yrs Division 1 - 3rd
Emily Sutherland - 13/14yrs Division 1 - Finalist

Seniors

Madeleine Wells - Division 3 - 1st
Alexandra Cormack - Division 3 - Finalist

CASA May Competition:

Sub-Juniors

Team 1
Rods - 3rd, Character Folk - 3rd

Team 2 & 3
March - 2nd (Team 2), Rods - 2nd (Team 2), Rods - 3rd (Team 3), Character Folk - 1st

Juniors

Team 1
Excercises - 3rd, Calisthenic Revue - HM

Team 2 & 3
Excercises - 1st (Team 2), Clubs - 2nd (Team 2), Calisthenic Revue - HM

Intermediates

Team 1 & 2
Excercises - 1st (Team 1), Aesthetic - 2nd (Team 1), Rods/Dance - 2nd (Team 2)

Seniors

Team 1
March - HM

New Member & General Enquiries

Kim Moffatt (Club Secretary) - kim.rbcommittee@gmail.com

General Enquiries & Club Matters

Holly Bradley (Club President) - 0405 191 530 enquiries@reynella-braeview.org.au

Child Safety Enquiries / Member Protection Officer

Kylie Cooley - cooley@iprimus.com.au

Website Enquiries

Kerrie Griffiths - enquiries@reynella-braeview.org.au

  • Facebook