2013 RESULTS

CASA State Championships:

Sub-Juniors

Team 1 - Championship - Overall 3rd
March - 3rd, Excercises - 3rd, Rods - 3rd, Clubs - 3rd, Song and Dance - 2nd

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 1st, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Song and Dance - 2nd

Team 3 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 1st, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Song and Dance - 2nd

Team 4 - Championship
Excercises - 3rd, Rods - 3rd, Clubs - 3rd

Juniors

Team 1 - Championship
March - 3rd, Excercises - 3rd, Aesthetic - HM

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 3rd, Clubs - HM, Aesthetic - 2nd

Intermediates

Team 1 - Championship
March - HM, Excercises - HM

Team 2 - Championship - Overall 3rd
Excercises - 3rd, Rods - 3rd, Clubs - 3rd, Aesthetic - 3rd

Seniors

Team 1
Dance - HM

CASA Solo/Duo State Championships:

Tinies Solo

Alyssa B
Charlotte G
Grace H
Sierra B

Tinies Duo

Isabelle & Gabrielle
Sophie & Addisyn

Sub-Junior Solo

Emily Higgins - Championship - 3rd
Bella Faulkner - Championship - HC
Hailey E - Championship
Lily D - Championship
Karly Chibnall - Division 1 - 3rd
Alyssa Millard - Division 3 - HM
Annalise W - Division 3
Lucy Grosser - Division 4 - 3rd
Faith Lockhart - Division 4
Stephanie W - Division 4
Isabellah Moritz - Division 6 - HM
Cassie E - Division 6
Leila P - Division 6

Sub-Junior Duo

Hailee Eglinton & Bella Faulkner - 9yrs Championship - HC
Lara & Lauren - 9yrs
Lily Dowley & Mia Hocking - 7/8yrs - 1st
Karly Chibnall & Annabel Warnes - 7/8yrs - 2nd
Annalise & Charlise - 7/8yrs
Imogen & Tori - 7/8yrs
Lara & India - 7/8yrs

Junior Solo

Brooke V - Championship
Jade D - Division 1
Megan A - Division 2
Jacynta Alomes - Division 3 - 1st
Libby C - Division 4

Junior Duo

Hailey & Brooke - 12yrs
Justice & Libby - 12yrs
Jacynta Alomes & Tori Hughes - 11yrs - 2nd
Jade Dowley & Brooklyn Banyer - 11yrs - 3rd

Intermediate Solo

Kimberley D - Division 1
Kieanna Brummelhuis - Division 2 - 2nd
Carly H - Division 2
Ruby Roberts - Division 3 - 3rd

Senior Solo

Madeleine W - Division 1

CASA Graceful Girl State Championships:

Sub-Juniors

Bella Faulkner - Championship - HM
Hailee Eglinton - Championship - Finalist
Emily Higgins - Division 1 - Finalist
Karly Chibnall - Division 1 - Finalist
Lily Dowley - Division 1 - Finalist
Lara Grosser - Division 3 - HC
Chloe Kingdon - Division 3 - Finalist
Lucy Grosser - Division 3 - Finalist
Annalise Wilden - Division 4 - Finalist

Juniors

Brooke Vayro - 11/12yrs Division 1 - Finalist
Brooklyn Banyer - 11/12yrs Division 1 - Finalist
Jacynta Alomes - 11/12yrs Division 2 - 3rd
Hailey Colledge - 11/12yrs Division 4 - 2nd
Jade Dowley - 10yrs Championship - Finalist
Tiahna Kingdon - 10yrs Division 2 - 3rd
Ebanie Lenton-Threadgold - 10yrs Division 3 - 2nd
Lauren Wilson - 10yrs Division 3 - Finalist

Intermediates

Bianca Eglinton - 15/16yrs Championship - HC
Kimberley Doyle - 15/16yrs Division 1 - Finalist
Kieanna Brummelhuis - 13/14yrs Division 1 - 1st
Erin Armstrong - 13/14yrs Division 1 - 3rd
Ruby Roberts - 13/14yrs Division 2 - Finalist
Caitlin Sadler-Burns - 13/14yrs Division 3 - Finalist

Seniors

Madeleine Wells - Division 3 - 2nd
Alexandra Cormack - Division 3 - HM
Jessica McKinlay - Division 3 - Finalist
Megan Naylor - Division 3 - Finalist

CASA May Competition:

Sub-Juniors

Team 1
Excercises - 2nd, Clubs - 2nd, Song and Dance - 2nd

Teams 2 & 3
Excercises - 2nd (Team 2), Clubs - 2nd (Team2), Song and Dance - 2nd (Team 2)

Juniors

Team 1
Aesthetic - 3rd

Team 2
Aesthetic - 3rd

Intermediates

Team 1
Clubs - 3rd, Aesthetic - 3rd

Team 2
Clubs - HM, Aesthetic - 2nd

Seniors

Team 1
March - 3rd, Excercises - 2nd, Rods/Dance - 3rd

New Member & General Enquiries

Kim Moffatt (Club Secretary) - kim.rbcommittee@gmail.com

General Enquiries & Club Matters

Holly Bradley (Club President) - 0405 191 530 enquiries@reynella-braeview.org.au

Child Safety Enquiries / Member Protection Officer

Kylie Cooley - cooley@iprimus.com.au

Website Enquiries

Kerrie Griffiths - enquiries@reynella-braeview.org.au

  • Facebook