2015 RESULTS

CASA State Championships:

Tinies

Team 1 - Demonstration
March - 2nd, Aesthetic - HM

Team 2 - Demonstration
March - 2nd, Rods - 3rd, Aesthetic - 1st

Team 3 - Demonstration

Team 4 - Demonstration

Sub-Juniors

Team 1 - Championship - Overall 1st
March - 2nd, Excercises - 1st, Rods - 2nd, Clubs - 2nd, Aesthetic - 2nd

Team 2 - Championship - Overall 1st
March - 1st, Excercises - 1st, Rods - 1st, Clubs - 1st, Aesthetic - 1st

Team 3 - Championship - Overall 1st
March - 1st, Excercises - 1st, Rods - 2nd, Clubs - 3rd, Aesthetic - 1st

Team 4 - Championship - Overall 1st
March - 3rd, Excercises - HM, Rods - 1st, Clubs - 2nd, Aesthetic - 3rd

Team 5 - Championship - Overall 1st
March - HM, Excercises - 2nd, Rods - HM

Juniors

Team 1 - Championship
Excercises - 3rd, Rods - HM, Clubs - 3rd, Aesthetic - HM

Team 2 - Championship - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd, Rods - 2nd, Clubs - 3rd, Aesthetic - 3rd, Song and Dance - 2nd

Intermediates

Team 1 - Championship - Overall 3rd
March - 3rd, Excercises - 1st, Rods - 1st, Clubs - 2nd, Aesthetic - HM, Song and Dance - HM

Seniors

Team 1 - Division 1 - Overall 2nd
March - 2nd, Excercises - 2nd, Rods - 1st, Clubs - 2nd, Aesthetic - 1st, Calisthenic Revue - 2nd

CASA Solo/Duo State Championships:

Tinies Solo

Addisyn Mosman - 7yrs Demonstration
Emma Buley - 7yrs Demonstration
Lucy Farrows - 7yrs Demonstration
Alyssa Burton - 6yrs Demonstration
Chloe Piasente - 6yrs Demonstration
Isla De Soza - 6yrs Demonstration
Jessica Sutton - 6yrs Demonstration

Tinies Duo

Amaya Calderbank & Sienna Brockenbrow - Demonstration

Sub-Junior Solo

Alyssa Millard - 9yrs Championship - 2nd
Emily Higgins - 9yrs Championship - HM
Cassie Eglinton - 9yrs Championship - Finalist
Lucy Grosser - 9yrs Championship - Finalist
Imogen Cooley - 9yrs Division 1 - HC
Isobelle Murray-Vernari - 9yrs Division 1 - Finalist
India Mosman - 9yrs Division 2 - 1st
Charlise Munn - 9yrs Division 2 - HM
Faith Lockhart - 9yrs Division 2 - Finalist
Jessie Seymour - 9yrs Division 2 - Finalist
Leila Payne-Clarke - 9yrs Division 2 - Finalist
Shailea Kemp - 9yrs Division 3 - 3rd
Izabellah Moritz - 9yrs Division 3 - HC
Chloe Moffat - 9yrs Division 3 - Finalist
Tiana Kennedy - 8yrs Championship - HM
Chelsea Griffiths - 8yrs Division 1 - 3rd
Charlotte Gowling - 8yrs Division 1 - Finalist
Isabelle Stahlhut - 8yrs Division 2 - 2nd
Courtney Piasente - 8yrs Division 2 - Finalist
Sophie Munn - 8yrs Division 2 - Finalist
Taiya Renfrey - 8yrs Division 2 - Finalist
Sierra Burton - 8yrs Division 3 - 1st
Lily Dowley - 10yrs Championship - 2nd
Karly Chibnall - 10yrs Championship - Finalist
Lara Burgess - 10yrs Championship - Finalist
Tiana Swan - 10yrs Championship - Finalist
Lauren Buley - 10yrs Division 1 - 3rd
Megan Pittaway - 10yrs Division 1 - HM
Sierra Fiddes - 10yrs Division 1 - Finalist
Chloe Kingdon - 10yrs Division 2 - HM
Arabella Mutton-Cayzer - 10yrs Division 3 - Finalist

Sub-Junior Duo

Karly Chibnall & Annabel Warnes - 9/10yrs Final 1 - HC
Imogen Cooley & Alyssa Millard - 9/10yrs Final 1 - Finalist
Lara Burgess & Lucy Grosser - 9/10yrs Final 2 - 3rd
Charlise Munn & India Mosman - 9/10yrs Final 2 - HC
Cassie Eglinton (with Alexa Koutroumanidis) - 9/10yrs Final 2 - Finalist
Shailea Kemp (with Tremea Wood) - 9/10yrs Final 2 - Finalist
Izabellah Moritz & Leila Payne-Clarke - 9/10yrs Final 3 - 3rd
Chelsea Griffiths & Tiana Kennedy - 8yrs Final 1 - 2nd
Layla Chenoweth & Courtney Piasente - 8yrs Final 1 - Finalist
Sophie Munn & Addisyn Mosman - 8yrs Final 1 - Finalist
Taiya Renfrey & Ella Keane - 8yrs Final 1 - Finalist

Junior Solo

Jade Dowley - 12/13yrs Championship - Finalist
Jacynta Alomes - 12/12yrs Division 1 - 1st
Victoria Hughes - 12/12yrs Division 2 - Finalist
Bella Faulkner - 11yrs Championship - 2nd
Hailee Eglinton - 11yrs Championship - HM

Junior Duo

Jade Dowley (with Eliana Fitzgerald) - 12/13yrs Final 1 - HC
Bella Faulkner (with Charlotte Beh) - 11yrs Final 1 - 1st
Lily Dowley & Hailee Eglinton - 11yrs Final 1 - 2nd

Intermediate Solo

Ruby Roberts - 15/16yrs Division 1 - Finalist
Olivia Faulkner - 15/16yrs Division 2 - HC
Megan Aitchison - 14yrs Division 2 - HC

Intermediate Duo

Ruby Roberts (with Jemma Twelftree) - 15/16yrs Final 1 - 1st

Senior Solo

Emily Raymond - Division 1 - Finalist
Madeleine Wells - Division 2 - 3rd
Ebony Quinn - Division 2 - Finalist
Jessica McKinlay - Division 3 - Finalist
Renee Smith - Division 3 - Finalist

CASA Graceful Girl State Championships:

Tinies

Addisyn Mosman - Demonstration
Alyssa Burton - Demonstration
Chloe Piasente - Demonstration
Emma Buley - Demonstration
Grace Holst - Demonstration
Lucy Farrows - Demonstration
Piper Galvin - Demonstration

Sub-Juniors

Emily Higgins - 9/10yrs Championship - Finalist
Lauren Buley - 9/10yrs Championship - Finalist
Lily Dowley - 9/10yrs Championship - Finalist
Karly Chibnall - 9/10yrs Division 1 - 2nd
Alyssa Millard - 9/10yrs Division 1 - Finalist
Imogen Cooley - 9/10yrs Division 1 - Finalist
Cassie Eglinton - 9/10yrs Division 3 - Finalist
Chloe Kingdon - 9/10yrs Division 3 - Finalist
Leila Payne-Clarke - 9/10yrs Division 3 - Finalist
Lucy Grosser - 9/10yrs Division 3 - Finalist
Sierra Fiddes - 9/10yrs Division 3 - Finalist
Charlise Munn - 9/10yrs Division 4 - Finalist
India Mosman - 9/10yrs Division 4 - Finalist
Izabellah Moritz - 9/10yrs Division 4 - Finalist
Chelsea Duncan - 9/10yrs Division 5 - 2nd
Jessie Seymour - 9/10yrs Division 5 - HM
Shailea Kemp - 9/10yrs Division 5 - Finalist
Chloe Moffat - 9/10yrs Division 6 - HM
Tiana Kennedy - 8yrs Championship - 3rd
Chelsea Griffiths - 8yrs Division 1 - Finalist
Sophie Munn - 8yrs Division 1 - Finalist
Isabelle Stahlhut - 8yrs Division 2 - 1st
Charlotte Gowling - 8yrs Division 2 - Finalist
Gabrielle Horsburgh - 8yrs Division 3 - HC
Sierra Burton - 8yrs Division 3 - HM
Courtney Piasente - 8yrs Division 3 - Finalist
Taiya Renfry - 8yrs Division 3 - Finalist
Layla Chenoweth - 8yrs Division 4 - Finalist

Juniors

Jacynta Alomes - 12/13yrs Championship - Finalist
Jade Dowley - 12/13yrs Championship - Finalist
Bella Faulkner - 11yrs Championship - 2nd
Hailee Eglinton - 11yrs Championship - Finalist
Tiana Tuapawa - 11yrs Championship - Finalist

Intermediates

Ruby Roberts - 15/16yrs Division 2 - 3rd
Olivia Faulkner - 15/16yrs Division 2 - Finalist
Shae Benton - 15/16yrs Division 2 - Finalist
Hailey Colledge - 14yrs Championship - HC

Seniors

Madeleine Wells - Championship - Finalist
Milli Freeman - Division 2 - Finalist
Emily Raymond - Division 3 - 3rd
Ebony Quinn - Division 3 - HM
Alexandra Cormack - Division 3 - Finalist
Jessica McKinlay - Division 3 - Finalist
Renee Smith - Division 4 - Finalist

CASA May Competition:

Sub-Juniors

Team 1 - Championship
Excercises - 2nd, Clubs - 2nd, Aesthetic - 3rd

Team 2 - Championship
Excercises - 2nd, Clubs - 1st, Aesthetic - 1st

Team 3 - Championship
Aesthetic - 1st, Clubs - 1st, Excercises - 3rd

Team 4 - Championship
Excercises - 1st, Aesthetic - 2nd

Team 5 - Championship
Clubs - 3rd, Aesthetic - 3rd

Intermediates

Team 1 - Division 1
March - 2nd

Seniors

Team 1 - Division 1
Rods - 3rd, Rhythmical/Aesthetic - 1st

New Member & General Enquiries

Kim Moffatt (Club Secretary) - kim.rbcommittee@gmail.com

General Enquiries & Club Matters

Holly Bradley (Club President) - 0405 191 530 enquiries@reynella-braeview.org.au

Child Safety Enquiries / Member Protection Officer

Kylie Cooley - cooley@iprimus.com.au

Website Enquiries

Kerrie Griffiths - enquiries@reynella-braeview.org.au

  • Facebook